KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16696169
nr 1669 6169
Hugo Backmansson
(1860-1953), Finland
Hugo Backmansson (1860-1953), Damporträtt. Signerad, akvarell, daterad 1940,47x30 cm, yttermått inklusive ram: 60x44
Hugo Backmansson, finländsk målare född 1860, död 1953 i Helsingfors.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 december 2024
kl 19:17:39
16/12 18:14:54
200 kr
16/12 18:41:57
Hugo Backmansson
Läs mer om Hugo Backmansson