KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16696169

nr 1669 6169

Hugo Backmansson

(1860-1953), Finland

Hugo Backmansson (1860-1953), Damporträtt. Signerad, akvarell, daterad 1940,47x30 cm, yttermått inklusive ram: 60x44

Hugo Backmansson, finländsk målare född 1860, död 1953 i Helsingfors.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 16 december 2024
kl 19:17:39

16/12 18:14:54 1      200 kr
16/12 18:41:57 2      Vinnande bud

Hugo Backmansson

Läs mer om Hugo Backmansson